בנייה כפרית

בנייה כפרית מותאמת לישראל של שנות האלפיים

אין ספק כי בנייה כפרית זוכה לפופולאריות רבה בארץ, ובעשורים האחרונים לא מעט אנשים מבקשים לבנות ולעצב בית כפרי משלהם. אבל מה שהם לא יודעים הוא כי בנייה כפרית קלאסית לא באמת מתאימה לישראל ולשנות האלפיים, בהיותה מאופיינת בסגנון עיצוב הנוטה לגוונים כהים וכבדים, עם עומס וריבוי של פריטים מעוטרים. זהו סגנון מיושן שיותר מתאים לאקלים קר מאשר לאקלים ים תיכוני חם.

יחד עם זאת, ניתן לתכנן בניה כפרית עדכנית, כפי שעושה האדריכלית ומעצבת הפנים ענת האוזר, שבהחלט יכולה להתאים לחיים בישראל ולשנות האלפיים.

 

תכנון ועיצוב של בית כפרי לייט

תכנון ועיצוב של בית כפרי לייט מעניק את כל היתרונות של מרחב מחייה עם חזות ביתית, טבעית וחמימה, במראה עכשווי, מרווח ופתוח. מדובר למעשה בסגנון בניה ועיצוב העושה שימוש באלמנטים טבעיים ביחד עם אלמנטים עכשוויים, ומארגנם בחלל מרווח שאינו עמוס, בקו נקי, בהיר ונעים.

 

סגנון עיצוב כזה יכול להזכיר סגנון כפרי סקנדינבי שעושה שימוש בעצים בהירים מעודנים ואלגנטיים, עם חללים פתוחים ומוארים. כמו כן, הוא יכול להיות דומה לסגנון כפרי ים תיכוני, עם הרבה גוונים בהירים וקרירים כמו לבן וכחול, ובנייה ועיצוב המותאמים לאקלים המקומי.

עיצוב עכשווי של בית כפרי יכול גם לשלב חומרי גלם עכשוויים כמו זכוכית ומתכת, לצד טכנולוגיות מתקדמות של בית חכם, תכנון נכון של בידוד תרמי ואקוסטי, עבודות פרזול ופתרונות אחסון נכונים ומתקדמים, ועוד.

 

תכנון של בית המחובר לטבע

הביקוש לבתים כפריים ניכר בייחוד באזורי ספר, בבתי קרקע בישובים הממוקמים בתוך נוף טבעי. לשם כך נדאג לעצב בתים בסגנון כפרי עכשווי, עם מפתחים גדולים ורבים התורמים להחדרת הטבע לבית, וריבוי של מרפסות גדולות ומקורות היוצרות מקומות ישיבה נעימים ומעברים נוחים מהפנים לחוץ. כמו כן, כדי להתחבר לסביבה הטבעית, נעשה שימוש בחומרי גלם טבעיים כמו עץ, ברזל, קרמיקה ואבן, היכולים להיות ברמות שונות של גימור, מגס ומחוספס ועד מעודן ואלגנטי. חומרי הגלם ניכרים בין היתר בעיצוב חזית הבית, ריצוף פנים וחוץ, חיפויי קירות, פרטי ריהוט, מדרגות, עיצוב מטבח, ועוד.

 

 בית כפרי שמותאם לסביבתו

בתכנון בית כפרי אנו נדאג להתאים את חומריו ועיצובו לסביבה בה הוא נמצא, באופן שגם ישפר את נוחות החיים בבית. כך למשל, באזורי הר גבוהים עם אקלים ממוזג וחורף קר, יתאים בית כפרי חמים עם רצפת דק וגג רעפים, בעוד שבמישור החוף הלח והחם יכול להתאים בית כפרי בסגנון ים תיכוני, עם גוונים של ים וחומרים קרירים כמו אבן ושיש.

בנוסף לכך, נדאג לתכנן את הבית באופן שיותאם לכיווני אוויר ואור, עם מרחב שיש בו אור טבעי, ואזורים מוצלים ובריזה נעימה, לרבות אזורים המוגנים מפני רוחות עזות.

מעבר לכך, במקרים רבים נמליץ על שימוש בחומרי גלם מקומיים המתאימים לתנאי מזג האוויר בארץ, שלא אחת הינם יותר זולים מייבוא חומרי גלם מחו"ל.

 

תכנון ובניית בית כפרי עכשווי

לתכנון ובניית בית כפרי עכשווי ולקבלת עוד מידע וייעוץ מקצועי בנושא, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם משרד האדריכלות ועיצוב הפנים של ענת האוזר בטלפון 050-3343553 או במייל hauzeranat@gmail.com