תכנון צימרים

דגשים לתכנון צימרים נכון ומוצלח

כידוע, בעשורים האחרונים צימרים הפכו לחלק ממרקם תיירות הפנים בארץ. אם יש לכם שטח שבו אתם רוצים לבנות צימרים, כדאי שתפנו לאדריכל בעל ניסיון בתכנון צימרים, המציג יכולות מוכחות. במשרדה של ענת האוזר בתחום תכנון צימרים ובעיצוב פנים שלהם כבר מעל לשני עשורים, ומבצעים תכנון צימר מותאם לתנאי השטח, היתרי בניה והעדפות וצורכי הלקוח.

 

תכנון נכון של מבנה צימר 

בתכנון של צימר קיימים דגשים רבים שצריך לתת עליהם את הדעת. קודם כל, יש להבין מהו גודל צימר המותר, כאשר ביישובים רבים מרשים לבנות עד ארבעה צימרים בגודל של עד ארבעים מ"ר כל אחד.

בנוסף, יש להגדיר מסגרת תקציב עבור הפרויקט, ויש להבין היכן בדיוק ימוקם הצימר בשטח, איזה נוף ישתקף ממנו, איך הוא ישתלב באופן שאינו מפריע עם בית בעליו, ועוד. כמו כן, יש להגדיר את חוויית האירוח בצימר, מאיזה סוג ובאיזו רמה, בין אם מדובר בצימר בסיסי, צימר רומנטי, משפחתי, צימר יוקרה, צימר כנקודת מוצא לטיולים או צימר להעביר בו את החופשה.

מעבר לכך, יש לתכנן את החלל הקטן הזה באופן הכי יעיל שאפשר. התוכניות כוללות את אזור השינה, אזור ההסבה, מטבחון, פינת אוכל, חדר רחצה ומרפסת, וכדומה. כמו כן, יש להחליט באם הצימר יהיה מורכב מחלל מרכזי או יחולק לחדרים, אם הוא ייבנה עם קומה אחת או שתיים, באם תהיה בו גלריה, וכדומה. גם יש להחליט על מיקום נכון של חלונות ודלתות, יצירת מתחם חיצוני פתוח או מקורה, וכמובן יש להחליט על שיטת בניית הצימר וחזותו.

 

עיצוב פנים של צימרים המעניקים חוויית אירוח שלמה

מלבד תכנון אדריכלי של צימרים, חשוב גם לתת את הדעת על עיצוב פנים שלהם. עיצובו של הצימר צריך להשרות את האווירה המבוקשת, התורמת באופן ישיר לחוויית הנופש. אז בתור התחלה יש לבחור בסגנון שמתאים למיקום הצימר והחוויה המתבקשת בו, כאשר לא אחת העיצוב יהיה בסגנון כפרי, חמים ופסטורלי, עם שימוש רב בעץ ואבן. מאידך, העיצוב גם יכול להיות יותר אורבני עבור צימר בסביבה עירונית, או יותר עתיק במקומות כמו עכו או צפת, וכדומה.

 

מעבר לכך, בעיצוב של צימר מושם דגש על כל פרט ופרט במרחב. למשל, יש לבחור בתאורה רכה ונעימה, ולמלא את החלל בפריטי טקסטיל רכים ונעימים כמו שטיחים, כריות, וילונות וכיסויי מיטה. כמו כן, בכדי להכניס נימה אינטימית ואישית יש לעצב את החלל עם פריטים מתאימים וייחודיים, לרבות תמונות, פסלונים, פמוטים, עציצים וכדומה.

בנוסף לכך, עיצוב של צימר נדרש גם להיות נוח ופרקטי, עם חשיבה על צרכי הלקוח, בין אם מדובר בחדר רחצה או מטבח מאובזר, פינת ישיבה נוחה במרפסת, מיטות שניתן לפתוח אותן עבור ילדים, פינת טלוויזיה נוחה, חיבור לאינטרנט, פתרונות אחסון שונים, אמצעי הסקה ומיזוג בצימר ועוד.

כל אלו מתגבשים לכדי עיצוב איכותי ועמיד בעל קו ברור, מרשים וייחודי, המעניק לשוהים במקום חוויית אירוח מקורית ובלתי נשכחת, עם טעם של עוד.

 

לתכנון מקצועי ושלם של צימר

לתכנון מקצועי ושלם של צימר ולקבלת עוד פרטים ומידע בנושא, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם משרד אדריכלות של ענת האוזר בטלפון 050-3343553 או במייל hauzeranat@gmail.com